» Den 16, Aghios Nikolaous

Den 16, Aghios Nikolaous

Dnes jsme měli původně v plánu dojet se autem podívat na nejjižnější část tohoto (prostředního) prstu Peloponésu. Je tam maják, nějaké pevnosti a také nějaké přístavy. Ale protože máme maják i v naší vesničce a nechtělo se nám strávit zase tři hoďky v autě, pojali jsme tento den jako ten nejodpočinkovější. Nejen z lenosti, ale hlavně také proto, že počínaje zítřkem začne náš maratón jednodenních noclehů na cestě domů.

Protože nám pani co nás včera ubytovávala nechala turistickou mapu a několik rad, rozhodli jsme se vydat po stezce podél moře do vedlejší vesnice “Stoupa”. Cesta byla super, svítilo sluníčko, potkali jsme za celou dobu asi jenom pět lidí a moře bouřilo. U vody jsme si hráli se psy a před supermárketem ve “Stoupovi” jsme si dali pivo z plechu a kousek takový teplý řeckých pizza-buchty.

Dnes už zbývá jenom vyčesat Pepinu, aby nás v Albánii nepomluvili (proti plánu tam strávíme na zpáteční cestě dvě noci), napsat blogísek a najít hospodu, kde mají připojení na internet, protože toto je jediné bydlení na naší cestě, kde není internet k dispozici. Dnes si dáme v nějaké místní restauraci rybu, protože jsme se dočetli, že v naší vesnici sídlí rybáři z širokého okolí… tak musíme doufat, že loví i v zimě :))

Jiří Korec Up