» Den 17, Ioannina

Den 17, Ioannina

Abychom si mohli zítra dostatečně užít albánského Butrintu, tak jsme se rozhodli trochu změnit plány a místo Olimpie, přespat až v Ioannině (ale to jsem možná už někde psal). Takže dneska to byla hrozně dlouhá cesta přes úplně celé Řecko. A to bylo všechno co se dneska dělo… auto, auto, auto a auto.

Po cestě jsme neviděli nic moc, tedy snad kromě mostu přes moře u Patry mezi Peloponésem a pevninským Řeckem. Pohledy na něj byl super a hlavně nad Patrou jsou hodně vysoké hory, které byly celé zasněžené, ale byl tam hodně velký provoz, úzká silnice a žádné odpočívadlo. Takže nic. Při průjezdu Peloponésem bylo vidět sněhu hodně… řekl bych, že vše nad 1500m je zasněžené a protože jsou tam i kopce přes 2500m, tak to vypadá docela pěkně. Ale naše cesta se klikatila podél pobřeží až do Kalamaty a pak se to dost narovnalo a nebylo vidět nic.

Večer jsem dorazili do Ioanniny. Natřeli jsme to navigaci o hoďku a půl… až tak jsme dobrý, ale moc jsme si to tu neprocházeli. Obešli jsme staré město podél hradeb (celé, protože jsme zabloudili) a koupili si gyros v pitě. Nic nebylo nasvícené, tak jsem ani nic nevyfotil. A proto, že po cestě jsem taky nic nevyfotil, tak dneska není fotka žádná :))

Jiří Korec Up